Polskie Radio 24

Kontakt
  • (22) 645 24 45
  • al. Niepodległości 77/85, 02-626 Warszawa
  • Facebook
  • Strona

Polskie Radio 24 jest jedyną publiczną informacyjną rozgłośnią radiową w kraju. Przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę na antenie radia prezentowane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata. Rozgłośnia nie ogranicza się jednak tylko do przedstawiania informacji, ale stara się zgłębiać najważniejsze tematy w rozmaitych audycjach i dyskusjach z udziałem znamienitych gości.

Na początku działania Polskie Radio 24 działało wyłącznie jako radio internetowe, następnie było dostępne także w radioodbiornikach cyfrowych, a od czerwca 2016r. zastąpiło radiową Czwórkę na częstotliwościach UKF. W odbiornikach analogowych stacja dostępna jest głównie w większych miastach Polski (m.in. Warszawa, Łódź, Kraków) i ich okolicach, ale z każdego innego miejsca dostępna jest przez Internet, bądź w odbiornikach cyfrowych w systemie DAB+.

W ramówce rozgłośni dostępny jest szereg interesujących programów. Dla osób zainteresowanych polityką emitowana jest audycja "24 pytania - Rozmowa Poranka", gdzie z udziałem najważniejszych polityków oraz komentatorów omawiane są aktualne wydarzenia z kraju i ze świata. Z kolei fanów sportu zainteresuje "Magazyn Sportowy", a wielbicieli kultury, takie programy jak "Poczytnik" czy "Kwadratura kultury". W radiu emitowane są również popularne utwory muzyki krajowej i zagranicznej.